PetArkadaş - Evcil Kütüphane - Evcil Köpekler - Evcil Kediler
Evcil Kuşlar
Kuşlar hakkında herşey: Kuş türleri, kuş ırkları, kuş cinsleri, binlerce kuş resimleri ve fotoğrafları.

Java Serçesi

Java Serçesi fotoğraflarına bakın.
Temel Özellikleri
İsminin de çağrıştırdığı gibi, Java serçesi esasında Java ve Bali yakınlarına sınırlanmıştı, fakat Güneydoğu Asya'nın büyük çoğunluğunda kaynağından daha çok görülmektedir. Beyaz Java serçesinin eski bir tarihi vardır. Yaklaşık dört yüzyıl kadar önce çin'den kaynaklandığı düşünülmektedir. Saf beyazdan, açık kahverengiye kadar cazip renkleri tespit edilmiştir. Bu renkli mutosyanlar normallere nazaran üremeye daha meyillidir.

Beslenme ve Barınma
Java serçeleri biraz kabuklu pirinç ile yeşil gıda içinde basit kanarya yemi ve akdarıyı tercih eder. İklime alıştırıldıklarında ve sıcak bir tünek verildiğinde dış kuşhanelerde bütün kış yaşayabilirler. Mumgagalarla beraber barındırmayın çünkü bunlar küçük kuşlara zorbalık edebilirler. Gruptaki saldırganlık işaretlerine dikkat edin.

Üreme
İyi sonuç almak için gruplar halinde barındırılmalı ve diğer kuşlardan ayrı tutulmalıdır. Bazen sadece baskın çiftler üremeye teşebbüs edebilir, değişik yuvalama yerleri ve yuvalama malzemeleri ile sorun aşılabilir.

Mutasyonlar
Benekli Java serçeleri belirgin olarak farklıdır, bazıları genel renkliyken, diğerleri esas olarak beyazdır. Bir normalle beyaz çaprazlama genellikle bazı benekli nesilleri üretir. Açık kahve mutasyonlar ilk olarak Adelaide Avustralya'da 1950 sonlarında bir üreticide ortaya çıkmış ve tüm dünyada popüler olmuştur. Açık kahve beneklileri beyazlarla çaprazlama açık kahve benklileri üretir.


Kaynakça
Evcil Kuşlar, bilgilerinden yararlanmamıza izin veren kaynaklarına teşekkür eder. (kaynakça bilgileri)


Bir Java Serçesi sabibiyseniz, Petarkadaş'a üye olun ve ona arkadaşlar bulun.

Diğer Adları: Padda Oryzivora, Pirinç Kuşu
Ortalama Boy: 14 cm
Ortalama Ömür: 7 yıl
Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir, erkekler öter.
Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 28 gün sonra olur.
Genç Kuşlar: Gagaları koyudur, tüyler göğüs üzerinde çizgilidir.
Ayırt Edici Özellikleri: Gaga: ---cög---u ispinoza göre kuvetli gagası Java serçesinin iri tohumları kırmasını sağlar. Cinsiyetleri ayırmaya yardım edebilir, dişinin gagası sıklıkla daha mattır. Tüyler: Bu canlı kuşların tüyleri istinasız mükemmeldir; sergi için iyi bir seçimlerdir.
Bakım Kolaylığı
Diğer Kuşlarla Dostluk


Benzer Kuş Irkları

Kuş Türleri


Kuş Kütüphanesi©2006-2018, Evcil Kuşlar - Hakkında - Gizlilik Bilgileri - Yardım Edin
Evcil Kuşlar'daki bilgileri ancak kaynak göstererek ve ticari amaçlar dışında kullanabilirsiniz, hırrr...
(0.018)